Total Kalça Protezi

Kalça protezi ameliyatı

Total kalça protezi ameliyatı, hastalıklı veya yaralı kalça ekleminin metal, plastik, seramik veya bu malzemelerin bir kombinasyonundan oluşan yapay bir kalça eklemi (protez) ile değiştirilmesini içeren popüler bir ortopedik cerrahi prosedürdür. Diğer tedaviler başarısız olduğunda veya artık etkili olmadığında, kalça protezi ameliyatı bir alternatiftir.

Wadi Health ile kalça protezi ameliyatı nasıldır?

İstanbul’a gelmeden önce

Kalça protezi ameliyatınız için Wadi Health’i seçtiğinizde, İstanbul’daki en iyi doktoru ve hastaneyi bulmak için tıbbi kayıtlarınızı kullanırız. Sonra size özel tasarlanmış ameliyatınızın ayrıntıları planlanır. Dilerseniz cerrahınızla görüntülü bir randevu ayarlayabilir ve tedavi seçeneklerini sizinle tartışabiliriz. Hasta ve refakatçi için uçak bileti ve konaklama da sunulmaktadır.

İstanbuldayken

Havaalanı/otel/hastane transferlerinizi ayarlıyoruz. Gerekirse, ameliyatınızın ardından uçağa tekerlekli sandalye ile inip binmenize yardımcı olacağız, bir görevli asansörlere kadar size eşlik edecek. Ameliyat sonrasında sizi otelinizden alıp fizik tedavi ünitenize götüreceğiz.Tüm transfer işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Sizin için bir tercüman sağlanacaktır. Kalça protezi ameliyatınızdan sonra sizi otelinizde ziyaret edecek ve tedavi edecek bir fizyoterapist ve hemşire bakımı sunacağız. Gerekirse fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitemize taşınacaksınız. Bir yürüteç veya bastonun yanı sıra klozet, tek kullanımlık giyilebilir önlük, özel terlikler ve nevresimler gibi gerekli tüm otel olanakları sağlanmaktadır.

İstanbul’daki kalça protezi ameliyatınızdan sonra

Hastanede kalışınız 3 ila 4 gün sürecektir. Ağrı kesici, antikoagülan, antibiyotik, şişlik azaltıcı ilaçlar gibi tüm ilaçlar paketimize dahildir. Aynı zamanda size daha sonraki bir tarih için reçete düzenleyeceğiz. Otel konaklamanız kahvaltı dahil yaklaşık iki hafta sürecektir. Siz ve refakatçiniz için Boğaz’da bir tekne turu ayarlayacağız. Ya da hastamıza herhangi bir rahatsızlık vermeyecek başka bir yolculuk.

Kalça protezi ameliyatınızdan sonra eve dönüş

Dönüşünüzün sorunsuz geçmesi için gerekli ilaçlar size sağlanacak ve tıbbi ekip tarafından size iğne ile vurulacak ki rahat bir yolculuk geçirin.

Uçağa tıbbi durumunuz hakkında bilgi vereceğiz ve uçuşunuz sırasında buz tedavisi alacaksınız. Türkiye’de havalimanı içinde transferiniz ayarlanacaktır.

Kalça protezi ameliyatına ne zaman ihtiyacınız var?

Artrit hasarı, osteoartrit, romatoid artrit, kırık kalça ve osteonekrozu olan hastalar prosedür için en uygun adaylardır. Kalça protezi ameliyatı, düzenli aktivitelerini engelleyen kronik kalça rahatsızlığı çeken her yaştaki kişiye yapılabilir.

Türkiye’de kalça protezi ameliyatı nasıldır?

  • Bütçe dostu kalça protezi ameliyatı
  • ABD veya Birleşik Krallık’a kıyasla tedavi maliyetinin altıda biri
  • JCI tarafından akredite edilmiş sağlık kurumlarında ameliyat
  • Hastaların kalça ağrısı semptomlarında azalma
  • Ameliyat olmak için haftalar hatta aylarca beklemeniz gerekmez.

Kalça protezi ameliyatınız için Wadi Health Tourism ile iletişime geçin.

Paylaş:

Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on pinterest
Share on skype

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bırakın uzmanlarımız hemen sizi arasın.

Daha Fazlası

Bizimle İletişime Geçiniz

Size ücretsiz online danışmanlık da sağlıyoruz. Daha fazla bilgi için bize yazın. Bugün bize ulaşın, Wadi Health ile porselen lamineler hakkında her şeyi öğrenin.

+90 (212) 995 04 60

Bizimle İletişime Geçin

+90 536 612 43 82

Doğrudan tıbbi danışmanımıza yazabilirsiniz.