Diş Kaplama Tedavisi

Dişlerin doğal görünümüne uygun benzersiz malzemelerle kaplanarak dişlerin şekil, renk ve formunun düzenlenmesi işlemine diş kaplama tedavisi denir. Diş çürükleri, kırık dolgular veya eksik dişlerin neden olduğu çürüklerin tedavisinde bu yöntem tercih edilebilir. Sağlamlığını kaybetmiş dişlere yerleştirildiğinde güçlerini arttırır ve ağızda uzun süre kalmalarını sağlar. Eksik dişlerin protez ile değiştirilmesine olanak sağlayarak diş eksikliğinden dolayı kaybedilen fonksiyonu geri kazandırır. Diş kaplamaları (kronlar) ayrıca tasarlanan estetik işlemlere de olanak sağlar.

Diş Kaplama Tedavisinin Faydaları nelerdir?

Diş kaplama tedavisi, derin çürüme veya kırılma nedeniyle dayanıklılığını yitirmiş dişlerin sağlıklı dokularını güçlendirerek sağlıklı bir şekilde kullanılmalarını sağlar. Tedavinin tüm aşamalarını dijital bir ortamda kaydetme yeteneği, tedavi planlaması bakımından kullanışlıdır. Kısa sürede gerçekçi bir şekilde ayarlamalar yapılabilir. Kaplamalar uygun bakım yapıldığında ağızda uzun süre rahatlıkla hizmet verir ve ağızdaki birçok estetik ve fonksiyonel problemin kısa sürede etkin bir şekilde düzeltilmesini sağlarlar. İnsan vücuduna uygun malzemelerle sağlığınızı korurken, diş dokusu ile uyumluluğu nedeniyle doğal görünümden ödün vermeden uygulanırlar. Dişlerinizin rengini kalıcı olarak değiştirmek, uzatmak, aralarındaki doğal veya sonradan oluşmuş boşlukları doldurmak, asimetrik görünümlerini yeniden şekillendirmek ve diğer şekil özelliklerini ayarlamak için kullanılabilirler. Sonuç olarak ideal bir gülüş tasarımının oluşmasına oldukça önemlidirler.

Diş kaplama tedavilerinde hangi yöntem kullanılır?

Diş kaplama uygulamaları için tercih edilen tedavi prosedürü dişlerin durumuna, kozmetik özelliklerine, hastanın yüz profiline, alışkanlıklarına ve beklentilerine göre farklılık gösterir. Tüm bu faktörler göz önünde bulundurularak diş hekimi hastanın ağız ve genel sağlığını destekleyecek en uygun tedavi seçeneklerini anlatıp sunacak ve kullanılacak yöntem hasta ile birlikte seçilecektir. Porselen lamine kaplamalar, zirkonyum diş kaplama ve empress-dental (EMax) kaplama uygulamaları, estetik özellikleri nedeniyle en popüler diş kaplama tedavileridir.

Porselen lamine kaplamalar, dişin sadece ön yüzeyinin kaplanmasını içerir.

Diş kaplama tedaviniz çin Wadi Health ile iletişime geçin.

Wadi Health olarak kaliteli sağlık hizmetlerinin herkes tarafından erişilebilir olması gerektiğine inanıyoruz. Nerede olursanız olun, en iyi sağlık hizmetine ve çözümlere sahip olabilmelisiniz.

Anlaşmalı olduğumuz alanında uzman ve tecrübeli Türk dişçileri ile yabancı hastaları buluşturmayı hedefliyoruz. İstanbul’a tedavi için gelen hastaların olumlu bir deneyim yaşamalarını istiyoruz. Diş kaplamalarınızı İstanbul’da yaptırmayı düşünüyorsanız ancak sorularınız varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

 

Paylaş:

Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on pinterest
Share on skype

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bırakın uzmanlarımız hemen sizi arasın.

Daha Fazlası

Bizimle İletişime Geçiniz

Size ücretsiz online danışmanlık da sağlıyoruz. Daha fazla bilgi için bize yazın. Bugün bize ulaşın, Wadi Health ile porselen lamineler hakkında her şeyi öğrenin.

[email protected]

Bize Mesaj Gönderin

+90 (212) 995 04 60

Bizimle İletişime Geçin

+90 536 612 43 82

Doğrudan tıbbi danışmanımıza yazabilirsiniz.