Neden Türkiye?

Tedaviniz için neden Türkiye'yi seçmelisiniz?

Neden Türkiye?

Tedaviniz için neden Türkiye'yi seçmelisiniz?

Türkiye, kültürel ve tarihi olanaklarıyla her zaman bir turizm merkezi olmuştur. Son zamanlarda, sunduğu medikal fırsatlarıyla oldukça gündemdedir. Türkiye medikal turizm sektöründe lider bir oyuncuya dönüşmüştür. Bununla birlikte, çok çeşitli tıbbi prosedürler için tercih edilen ülke olarak kendini daha çok göstermeye başlamıştır. Türkiye’nin tıbbi tedavilerdeki avantajı, akredite hastane sayısının çokluğu, uygun fiyatları, kaliteli hizmeti ve tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile önde gelen bir turizm destinasyonu olmasıdır. 2018 yılında, küresel pandemi öncesinde yaklaşık bir milyon yabancı hasta, tedavisi için Türkiye’yi seçmiştir.

Sağlık turistleri, mevcut yüksek kaliteli tesislerden yararlanırken termal kaplıcaları ziyaret edebilmekte, dört ila beş yıldızlı otel konaklamalarını içeren sağlık paketlerinden de faydalanabilmektedirler. Türkiye, Avrupa ülkelerinden gelen medikal turistler için popüler bir destinasyon olmuştur. En çok hastanın geldiği ülkeler arasında İngiltere, Hollanda, Rusya, Ukrayna, Fransa, Romanya, Bulgaristan ve Orta Doğu’daki diğer ülkeleri sayabiliriz.

Bütçe dostu tedaviler

Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri ile karşılaştırıldığında, Türkiye daha düşük fiyatlarla yüksek kaliteli tedaviler sunmaktadır. Bazı tedaviler Türkiye’de diğer ülkelere göre %80’e varan oranda daha ucuzdur. Altyapı ve sağlık tesisleri ise birinci sınıf kalitededir. Türkiye tedavisi için gelen hastalara mükemmel bir kombinasyon sunuyor: mükemmel sağlık hizmeti ve harika bir tatil. Fiyatlandırmayı kendi ülkelerindekilerle karşılaştırınca, hastalar Türkiye’de önemli ölçüde tasarruf yapabilmektedir. Bu, kısıtlı bir bütçeye sahip kişilerin makul bir fiyatlandırmayla yüksek kaliteli sağlık hizmeti almalarını sağlamakta ve Türkiye’yi seçmelerine sebep olmaktadır.

Güvenlik ve Kalite

Wadi Health’in birlikte çalıştığı hastanelerde çok sayıda yetenekli, İngilizce konuşan ve alanında uzman doktor bulunmaktadır. Birçok doktor, ABD ve Avrupa’daki akademisyenlerle işbirliği yaparak, çeşitli çalışmalar yapmakta, aynı zamanda dünya çapındaki yönergeler ve standartların yazılmasına katkıda bulunmaktadır.

Kanuna uygun olarak tüm sağlık turizmi işlemlerinden ve koordinasyonundan Sağlık Bakanlığı sorumludur. Denetimler Sağlık Bakanlığı tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Türkiye aynı zamanda çok yüksek düzeyde akreditasyon elde etmiş bir ülkedir. Bağımsız bir kurum olan Joint Commission International (JCI), Türkiye’de elliden fazla tıp merkezini sertifikalandırmıştır. Bu, her türlü sağlık hizmetinin hastanelerde çok değerli olduğu anlamına gelir ve yerli ve yabancı hastalara en iyi ve en güvenli tıbbi bakımın verilmesini sağlar.

Yabancı Hastalar için Kişiselleştirilmiş Hizmetler

Yabancı hastaların İstanbul’a yapacağı medikal seyahatleri için gerekli tüm hizmetler onlara sunulmaktadır. Örneğin,

  • VIP araç ve ulaşım hizmetleri
  • Tercüme hizmetleri
  • Acil servisler 7/24 hizmet vermektedir.
  • Vizeler, havaalanında karşılama ve bırakma ve diğer seyahat düzenlemeleri
  • İhtiyaçları en iyi karşılayan konaklama seçenekleri

Türkiye’nin dünyadaki konumu

Avrupa’dan uçan tüm havayolları Türkiye’ye kolayca ulaşabilmektedir. Türkiye’nin havalimanlarına dünyanın dört bir yanından her gün yüzlerce uçak geliyor. Türkiye, üç kıta arasındaki jeostratejik konumu nedeniyle en elverişli ülkelerden biridir. 4 saatlik uçuş mesafesinde 1,5 milyar kişiye sağlık hizmeti verme yeteneğine sahiptir. İstanbul ise yeni havalimanı ile yabancı hasta sayısını artırmaya hazırlanıyor.

Bir turizm cenneti olarak Türkiye

En kaliteli tedavilerden yararlanarak sağlıklarını iyileştirmenin yanı sıra bir turist olarak ülkeyi keşfetme olanağı insanları medikal turizm konusunda daha fazla heveslendiriyor. Kıyı hatları, Akdeniz sıcaklığı ve dağları, tarihi dokusu Türkiye’yi dinlenmek ve zamanın tadını çıkarmak için harika bir kültürel destinasyon haline getiriyor.

 

×