Porselen Lamine Kaplamalar

Porselen lamine kaplama nedir?

Porselen lamine kaplama, dişlerin ön yüzeylerine oturan ve onları daha beyaz gösteren küçük porselen kabuklarıdır. Porselen laminate kaplamalar, dişin ön yüzeyine laboratuarda yapılan estetik bir malzemenin yapıştırılmasıyla yapılır ve dişlerin rengini beyazlaştırır. Bu özel kaplamalar, dişlerinizin gerçek görünmesi için yeterli ışığın geçmesine izin verirken çirkin lekeleri gizleme konusunda benzersiz bir yeteneğe sahiptir. Gülüş estetiği için porselen kaplamalar en yaygın kozmetik prosedürdür ve leke ve renk değişikliği gibi sorunları gizlemek için kullanılır. Porselen kaplamalar aynı zamanda kırık, çatlak ve pürüzlü dişlerin yanı sıra küçük ve aralıklı dişlerin daha iyi görünmesini sağlamak için de kullanılabilir. Dişlerin ön yüzeylerine yapıştırıcı ile yapıştırıldıkları için takma tırnak gibidirler.

Porselen lamine uygulamasının avantajları nelerdir?

Porselen lamineler dişlerinin çok kesilmesini istemeyen veya ortodontik tedaviyle uğraşmak istemeyen ama güzel görünen dişlere ve güzel bir gülümsemeye sahip olmak isteyenler için idealdir. Tedavi için dişin sadece ön yüzeyinde hafif aşındırma yapılması yeterlidir. İşlem sırasında dişlerinizin doğal şeklini mümkün olduğunca koruyabilirsiniz. Dişten çıkarılması gereken ortalama 0,3-0,7 mm doku vardır ancak bu doku 0 mm kadar da olabilir. Kaplamalar istediğiniz şekil ve renkte yapılır ve dişlerinizin üzerine yapıştırılır. Çok hafiftirler ve ışığın geçmesine izin vermeleri bakımından benzersizdirler. Bu da kaplamaların gerçek dişler gibi görünmesini sağlar.

Kullanılan porselenler çizilmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Porselen lamineler dişlerinizin yüzeyine yapıştırıldıklarında daha dayanıklı hale gelirler. Uzun bir süre sonra malzemenin renginde herhangi bir değişiklik olmaz. Uygulanacak porselenin yüzeyi cilalanır. Bu sayede diş yüzeyinde oluşabilecek (sigara, çay ve kahve kaynaklı) lekelenme sorunları en aza indirilir.

Porselen lamine prosedürü için Wadi Health ile iletişime geçin.

Wadi Health olarak kaliteli sağlık hizmetlerinin herkes tarafından erişilebilir olması gerektiğine inanıyoruz. Nerede olursanız olun, en iyi sağlık hizmetine ve çözümlere sahip olabilmelisiniz.

Anlaşmalı olduğumuz alanında uzman ve tecrübeli Türk dişçileri ile yabancı hastaları buluşturmayı hedefliyoruz. İstanbul’a tedavi için gelen hastaların olumlu bir deneyim yaşamalarını istiyoruz. Porselen laminelerinizi İstanbul’da yaptırmayı düşünüyorsanız ancak sorularınız varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Paylaş:

Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on pinterest
Share on skype

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bırakın uzmanlarımız hemen sizi arasın.

Daha Fazlası

Bizimle İletişime Geçiniz

Size ücretsiz online danışmanlık da sağlıyoruz. Daha fazla bilgi için bize yazın. Bugün bize ulaşın, Wadi Health ile porselen lamineler hakkında her şeyi öğrenin.

+90 (212) 995 04 60

Bizimle İletişime Geçin

+90 536 612 43 82

Doğrudan tıbbi danışmanımıza yazabilirsiniz.