Ön Çapraz Bağ Ameliyatı

Ön Çapraz Bağ Cerrahisi

Ön çapraz bağ (ÖÇB), dizinizde bulunan yırtılabilen önemli bir bağdır. ÖÇB onarımı, yırtık ÖÇB’yi restore etmek için yapılan ameliyattır. Ön çapraz bağ yaralanmaları en çok futbol, ​​basketbol ve voleybol gibi ani duraklamalar ve yön değişiklikleri içeren sporlarda görülür.

Bağlar, bir kemiği diğerine bağlayan güçlü doku bantlarıdır. ÖÇB restorasyonu sırasında hasarlı bağ çıkarılır ve normalde kasları kemiğe bağlayan bir doku bandı olan tendon ile değiştirilir. Greft tendonu dizinizin farklı bir bölgesinden veya ölmüş bir donörden gelir.

Kemiklerin ve eklemlerin cerrahi tedavilerinde uzmanlaşmış bir ortopedi cerrahı ayakta tedavi olarak ÖÇB restorasyonu gerçekleştirir.

Wadi Health ile ön çapraz bağ ameliyatı nasıl olur?

İstanbul’a gelmeden önce

Ön çapraz bağ ameliyatınız için Wadi Health’i seçtiğinizde, bağ yırtıklarını değerlendirmek, İstanbul’daki en iyi doktor ve hastaneyi bulmak için tıbbi kayıtlarınızı, MRI verilerini kullanırız.  Sonra size özel tasarlanmış ameliyatınızın ayrıntıları planlanır. Dilerseniz cerrahınızla görüntülü bir randevu ayarlayabilir ve tedavi seçeneklerini sizinle tartışabiliriz. Hasta ve refakatçi için uçak bileti ve konaklama da sunulmaktadır.

İstanbuldayken

Havaalanı/otel/hastane transferlerinizi ayarlıyoruz. Gerekirse, ameliyatınızın ardından uçağa tekerlekli sandalye ile inip binmenize yardımcı olacağız, bir görevli asansörlere kadar size eşlik edecek. Ameliyat sonrasında sizi otelinizden alıp fizik tedavi ünitenize götüreceğiz.Tüm transfer işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz.

Sizin için bir tercüman sağlanacaktır. Kalça protezi ameliyatınızdan sonra sizi otelinizde ziyaret edecek ve tedavi edecek bir fizyoterapist ve hemşire bakımı sunacağız. Gerekirse fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitemize taşınacaksınız. Bir yürüteç veya bastonun yanı sıra klozet, tek kullanımlık giyilebilir önlük, özel terlikler ve nevresimler gibi gerekli tüm otel olanakları sağlanmaktadır.

İstanbul’da ön çapraz bağ ameliyatınızdan sonra

Hastanede kalışınız 1-2 gün sürecektir. Ağrı kesici, antikoagülan, antibiyotik, şişlik azaltıcı ilaçlar gibi tüm ilaçlar paketimize dahildir. Aynı zamanda size daha sonraki bir tarih için reçete düzenleyeceğiz. Otel konaklamanız kahvaltı dahil yaklaşık iki hafta sürecektir. Siz ve refakatçiniz için Boğaz’da bir tekne turu ayarlayacağız. Ya da hastamıza herhangi bir rahatsızlık vermeyecek başka bir yolculuk.

Ön çapraz bağ ameliyatınızdan sonra eve dönüş

Dönüşünüzün sorunsuz geçmesi için gerekli ilaçlar size sağlanacak ve tıbbi ekip tarafından size iğne ile vurulacak ki rahat bir yolculuk geçirin.

Uçağa tıbbi durumunuz hakkında bilgi vereceğiz ve uçuşunuz sırasında buz tedavisi alacaksınız. Türkiye’de havalimanı içinde transferiniz ayarlanacaktır.

Ön çapraz bağ ameliyatı ne zaman gerekir?

Ön çapraz bağ, uyluk kemiğinizi kaval kemiğinize bağlar ve diz ekleminin stabilitesine katkıda bulunur. Ön çapraz bağ yaralanmalarının çoğu, dize baskı uygulayan spor veya fitness aktivitelerinin bir sonucu olarak ortaya çıkar:

  • Hızlı yavaşlama ve yön değiştirme içeren hareketler
  • Ayağınızı sıkıca yerde tutarken dönmesi
  • Bir atlamadan sonra yanlış iniş
  • Ani durma
  • Dizine gelen bir darbe

Nispeten hareketsiz olan veya dizlere daha az baskı uygulayan spor yapan kişiler, bir ÖÇB yaralanmasını iyileştirmek için fizik tedaviden yararlanabilir.

Paylaş:

Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Share on pinterest
Share on skype

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bırakın uzmanlarımız hemen sizi arasın.

Daha Fazlası

Bizimle İletişime Geçiniz

Size ücretsiz online danışmanlık da sağlıyoruz. Daha fazla bilgi için bize yazın. Bugün bize ulaşın, Wadi Health ile porselen lamineler hakkında her şeyi öğrenin.

+90 (212) 995 04 60

Bizimle İletişime Geçin

+90 536 612 43 82

Doğrudan tıbbi danışmanımıza yazabilirsiniz.